Je tady doba lovu pernaté zvěře. Od prvního července se loví přemnožená straka obecná, nebo vrána. Následovat bude termín lovu holuba hřivnáče, kachny březňačky, poláka velkého, lysky černé, později lov bažantí zvěře, atd.

A to je doba, kdy myslivci vyndávají z trezorů svoje brokové zbraně, začínají trénovat střelbu z nich a opakovat si zásady bezpečného společného lovu.
Stejný cíl mělo střelecké klání organizované MS Suchá, které proběhlo se svolením ředitele Lesního závodu Kraslice na střelnici v Šindelové. Celkem se zde sešlo dvacet devět střelců, kteří změřili síly ve střelbě na asfaltové holuby v disciplíně vysoká věž a baterie. Dvakrát dvacet terčů. To byl maximální bodový zisk.
Vloženým závodem byla jedna rána každého účastníka z malorážky na terč srnce, kde vítěz získal povolenku k lovu jednoho srnce v honitbě pořádajícího spolku.
Pro všechny přítomné bylo připraveno bohaté občerstvení v podobě dobře upečeného selátka, několika mís chutných koláčů a buchet a nepřeberného množství chlazených nápojů. Jak celé střelecké klání dopadlo, vidíte na připojených fotografiích. Pro každého střelce měli organizátoři akce připravenou cenu, včetně toho posledního, který obdržel putovní cenu útěchy.
Poděkování za pěknou mysliveckou akci zasluhují členové MS Suchá v čele se svým mysliveckým hospodářem Jozefem Demčákem, ale také jejich myslivečtí kamarádi Bedřich Darda, Bolek a další.